logo

 TAŞLARA DAİR ÖN SÖZ

Doğal taşalar birinci boyutta yaşarlar ve donmuş ışık huzmeleridir. Her birinin kendine ait bir titreşimi yani frekansı vardır. Doğal taşların frekansını kendi frekansınıza uyumladığınızda aktive olmaya başlarlar. İçerdikleri formüller önemlidir. Alüminyum, karbon, silisyum vb. birçok mineral içerirler. Bu sebepten ‘her taş herkese yararlı değildir’ deriz. Tenimize temas eden taşların gözle görülmeyen minik partikülleri cilt gözenekleri tarafından emilir ve etkileşim başlar.  Tam olarak bu sebepten tansiyon hastası birine sodyum içerikli bir taşı öneremeyiz. Sodyum tansiyon dengesini bozacaktır. Taşı takan kişi birkaç saat içerisinde mide bulantısı baş dönmesi vb. sorun yaşamaya başlayacaktır. Doğal taş su mataralarını da bu sebeplerden tavsiye etmeyiz. Bütün gün Ametist su matarasından su içtiğinizi düşünecek olursak fazlasıyla demir ve titanyum minerallerini içmiş olursunuz. Doğal taşların suyu içilmemelidir. Örneğin zayıflamak için apatit taşının suyunu için deriz. Fakat burada ki kullanım şeklinde taşı suyun içine atarak bekletip tüketmekten bahsetmeyiz. 2lt sürahinin üstüne veya yanına taşı bırakıp ve niyete kodlayıp 1 gece bekletmekten bahsederiz.

 

 BİLİMSEL AÇIDAN TAŞLAR

Madde = Enerji

Fiziksel formlarımızın maddeden değil enerjiden oluştuğunu biliyoruz. Madde olarak bildiğimiz tüm üç boyutlu formlar belirli hızlarda titreşmekte olan enerjilerdir. Dolayısıyla enerji akışının sürekliliğini ve her maddenin de birbirini enerjisi ile -yani kendi varlığı ile- etkilendiği sonucuna varırız. Bu sonuca göre taşların taşıdığı enerji ile insanların taşıdıkları enerji kesişerek ve birleşerek Doğal taşlarda bahsedilen niteliklerin insan üzerindeki etkisi ortaya çıkmaktadır.

 

 

 TAŞ KULLANIM FORMLARI

a) Ham doğal taş

İşlenmemiş ve sadece kayaçlardan kırılarak elde edilen ham taşları ve mineralleri esas şekilleri ile göstermektedir. Enerjilerini olduğu gibi korduklarından ham taşlar genelde tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Evlerimizde iş yerlerimizde ham kristal kütleler kullanmak uygundur.

 

b) Tamburlanmış taşlar

Ham taşlar kum ve su ile birlikte tambura (kazana)konur ve keskin kenarları yok olana kadar yaklaşık bir hafta tamburada döner.  Taşlar yuvarlak ve yüzeyi pürüzsüz hale gelsede formları çok fazla bozulmamış olur. Tamburlanmış taşları niyetinize uygun özelliklerle bir araya getirerek yine evlerde işyerlerinde veya yanınızda taşımak için kullanmak uygundur.

 

c) Takı taşları

Doğal taşlar takı haline getirilirken kesim, renk, berraklık ve karat gibi özelliklerini ön plana çıkaracak işlemler uygulanır. Bu parçaları üzerinizde taşıyarak yine enerjilerinden faydalanabilirsiniz.

 

 

HANGİ FORMDA TAŞ KULLANMALI

Ametisti ele alalım. Uyku düzeni sağlayan Ametisti yastık altına ham kütle şeklinde koyarsanız uyku probleminiz çözülmez yaydığı güçlü enerjiden dolayı aksine daha da artar. Bunun yerine tamburlanmış Ametist kullanmanız gerekmektedir. Çünkü saf kütle yoğun enerji yayarken tamburlanmış taş enerjiyi yumuşatır. Diğer taraftan negatif enerjiyi çekmesi için salonunuza kütle şeklinde ametist kullanmanız doğru iken, migren probleminiz için kolye veya bileklik şeklinde kullanmanız daha kestirme sonuçlar almanıza olanak sağlayacaktır.

 

 TAŞLARI ARINDIRMA (TEMİZLEME) YÖNTEMLERİ

Doğal taşları kullanmaya başlamadan önce temizlemeniz gerekmektedir. Taşların hafızaları vardır ve tüm dokunan kişilerin bilinçlerini kendi alanlarına kaydederler. Taşların temizleme yöntemi sertlik derecesine göre değişmektedir. Doğal taşları temizlerken dört elementten faydalanırız.

 Su: Su ile arındırmada akan suyun altında yaklaşık 3-4 dakika bekletme yaparak, deniz suyu ya da tuzlu suda en az 6 ile 24 saat arasında bekleterek temizleme yapabilirsiniz. Sertlik derecesi 7 ve üzeri taşlarınız için uygundur.

Toprak: Doğal taşlarınızı toprağa gömerek 12-24 saat arası bekleterek temizleme sağlayabilirsiniz. Sertlik derecesi 6 üzeri olan taşlarınız için uygundur.

Ateş: Mum ışığı ile temizleme. Sayıca fazla taşlara sahip olanların tercih edebileceği ve tüm taşlar için uygun bir arındırma yöntemidir. Taşların bulunduğu mekânda sayıca 4 ve üzeri, yaklaşık 2 saat kadar mum yakmak yeterlidir.

Hava: Tütsü ile temizleme. Sertlik derecesi özellikle 4 ve altında olan taşlarınız için en güvenilir temizleme yöntemidir. Ancak tüm doğal taşlarınız içinde yine tütsülemeyi kullanabilirsiniz.  Adaçayı tütsüsünde 5 dk kadar arındırma yapmak yeterli temizlemeyi sağlayacaktır.

 

TAŞA KODLAMA YAPMAK

Her taşın birden fazla etkisi vardır. Ancak taşları kullanırken sadece bir niyete kodlama yapmalısınız. Taşlar bir arada kullanıldığında enerjileri birbirini olumsuz etkilemez lakin bir dizi bileklikte bereket niyeti çalıştıracaksak birbirinin enerjisini destekleyen taşların dizi haline getirilmesi gerekmektedir. Hem migrenim geçsin hem bereketim artsın niyetleriyle bir dizi bileklik veya kolyede iki ayrı niyet kodlaması yapılamamaktadır. Kodlamayı ancak kişinin kendisi yapabilir. Bir başkası sizin için kodlama yapamaz. Bizler danışmanlık hizmeti verirken hangi taşların enerjilerinin birbirini desteklediğini, büyüttüğünü ve kişinin ihtiyacına hangi taşın eşlik edeceğini belirler, taşın sertlik derecesine göre temizleme işlemi yapar ve size gönderim sağlarız. Siz teslim aldıktan sonra yaklaşık 10 dk online iletişim aracıyla taş kodlamasını yapmanıza destek sağlarız. Söz büyüdür; doğru kelimelerle niyet çok önemlidir. Kozmik bilinç net cümleleri algılar ve hızlı işleme alır. Doğru kombinleme yapılmış, doğru temizlenmiş ve doğru kodlanmış taş elbette ki doğru frekans yayarak, işlevselliği aktive edilmiş olacak ve kişi enerjisinden en faydalı şekilde yarar sağlayacaktır.

 

 TAŞA YÜKLEME YAPMAK

Taş yüklemesi temizleme işleminden farklıdır. Gün ışığı ve Dolunay ışığıyla yükleme yapılır. Yükleme yapmak; temizleme ve kodlama yaparak belli bir süre kullandığınız taşlarınızda biriken negatif enerjiyi boşaltması işlemidir. Buna enerji sağaltması deriz. Güneş ışığı yüklemesi sadece sarı renkte olan taşlarınız için en fazla 3 saat bekletme şeklinde uygundur. Dolunay ışığı ise tüm taşlar için kullanılır. Dolunay gecesi cam pervazı veya balkonunuzda 1 gece bekleteceğiniz taşlarınız yine enerji sağaltımı sağlamış olacaktır. Kendi kendini temizleyen kristal kuvars, selenit ve sitrine yükleme yapmaya gerek yoktur. Diğer taşlarınızı Selenit taşının yanında 24 saat bırakarak da yükleme işlemini yapabilirsiniz.

 

 TAŞLARA DAİR SON SÖZ

Doğal taşlarla çalışırken danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Bizden tedarik ettiğiniz tüm taşlar kendi yöntemine uygun şekilde temizlenerek gönderilir. Kristal Taş Enerji uzmanı Şeniz Turhan bizzat kendisi arındırma işlemini gerçekleştirir.  Ülkemizde doğal taşlar çok eski tarihlerden beri kullanılıyor olsa da günümüzde kristal taş enerjistliği yeni duyulmaya başlanmıştır. Taşların tüm mineral ve frekans bilgisine sahip kişilerle çalışmayı tercih etmeniz lehinize olacaktır. Doğal taşlar bir tedavi yöntemi değildir, alternatif şifa tekniği niteliğindedir. Tüm danışmanlık hizmetlerimizde şifa enerjisinin kaynağı Yüce Yaratıcı’dır, rehberimiz ışıktır. Ast olan niyettir. Her türlü sağlık sorununuzda önce doktorunuza başvurunuz.